ریسک به ریوارد به چه معناست ؟

در واقع نسبت ریسک به ریوارد به شما می‌گوید که حاضرید در ازای قبول چه مقدار زیان، سود احتمالی در یک سرمایه گذاری را بدست آورید. نسبت Risk Reward یکی از مشخصه‌های اساسی در استراتژی معاملاتی معامله‌گران حرفه‌ای در بازار های مالی است .

این معیار بیان می‌کند که در یک معامله روی هر نمادی، به ازای ریسکی که متحمل می‌شوید، چه میزان سود باید به دست آورید.

ربات معامه گر

چرا باید نسبت Risk / Reward معاملات خود را محاسبه کنیم؟

دلیل اول

در ادبیات رایج میان معامله‌گران نسبت ریسک به ریوارد به نسبت R/R ( بخوانید آر به آر) معروف است. در واقع این نسبت به ما می‌گوید که در ازای از دست دادن ۱ دلار از سرمایه خود، خواهان به دست آوردن چه مقدار سود هستید.

محاسبه این نسبت بسیار ساده است. حد سود، بالاترین مقدار سود احتمالی است که در یک معامله انتظار دارید بدست آورید. حدضرر، قیمتی است که اگر ارز دیجیتالی که خریداری کردید به آن قیمت برسد از صعود آن ناامید شده و از آن خارج خواهید شد. برای محاسبه این نسبت، حدضرر معامله خود را به حد سود تقسیم کنید؛ نتیجه این تقسیم، نسبت ریسک به ریوارد سرمایه‌گذاری شما خواهد بود.

دلیل دومدلیل سوم

نمایش ریسک به ریوارد در متاتریدر

اکسپرت

تیم ساخت و تهیه مجموعه مستر تریدر پس از 2 سال وقفه سرانجام دستیار معاملاتی گجت بات را حاصل کرد که این دستیار علاوه بر کارایی بسیار زیادی که دارد ( در پست مخصوص راجب این دستیار معاملاتی توضیحات کامل داده شده است ) یک آپشن بسیار مفید این دستیار معاملاتی نمایش درجا ریسک به ریوارد و مقدار سود و ضرر به دلار قبل از باز کردن پوزیشن میباشد که همچنین بعد از باز کردن پوزیشن ؛ ریسک به ریوارد مشخص شده ؛ به صورت دو رنگ قرمز و سبز برای مخاطب نمایش داده میشود تا بتواند به طور جشمی نیز از ریسک به ریوارد معامله خود و موقعیت معامله  خود اطلاعات کافی را اشته باشد

کلام پایانی

ریسک به ریوارد یک اصل بسیار مهم در بازار های مالی است که حتی اگر شما یک سیستم ضرر ده نیز داشته باشید هم میتواند برایند شمارا تا حدودی مثبت یا حداقل منفی نکند برای مثال اگر شما 100 تا معامله کرده باشید که تمامی آنها با ریسک به ریوارد 3 باشد ؛ حتی اگر 70معامله ی ما استاپ لاس بخورد و 30 تای آن حد سود بگیرد در مجموع برایند ما مثبت خواهد بود در این مقاله نسبت ریسک به ریوارد یا ریسک به پاداش را معرفی کردیم. نحوه محاسبه آن و شناسایی نسبت Risk / Reward در معاملات ارزهای دیجیتال را بررسی کردیم. تقریبا در تمامی استراتژی‌های معاملاتی باید این نسبت محاسبه شود. با یادداشت کردن تمامی معاملات خود بر روی کاغذ، در بلندمدت سرمایه‌گذاری منطقی‌تری را تجربه خواهید کرد و احتمال سودآوری در معاملات خود را به حدقابل توجهی افزایش خواهید داد.

موفق و پر سود باشید