ه نقل از رویترز، به دنبال افزایش حجم ذخایر نفت خام آمریکا و نگرانی‌ها  در مورد احتمال موج دوم شیوع کرونا در کشورهایی همچون آمریکا و چین قیمت  نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۴ سنت معادل ۱٫۵۶ درصد افت به ۴۰ دلار و ۳۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۷۸ سنت معادل ۲٫۰۳ درصد کاهش به ۳۷ دلار و ۶۰ سنت رسید.

پس  از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضای جهانی نفت در سال  ۲۰۲۰ را به ۹۱٫۷ میلیون بشکه افزایش داد و اعلام شد که میزان خرده فروشی در  آمریکا در ماه می شاهد جهش بوده است، قیمت هر دو شاخص نفتی در جلسه قبل  شاهد رشد بیش از ۳ درصدی بود.

اما از سوی دیگر افزایش حجم ذخایر نفت خام و سوخت در آمریکا موجب نگرانی از مازاد عرضه شده و قیمت‌ها را کاهشی کرده است.

بر  اساس گزارش انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته  منتهی به ۱۲ ژوئن با ۳٫۹ میلیون بشکه افزایش به ۵۴۳٫۲ میلیون بشکه رسید در  حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۱۵۲ هزار بشکه ای را داشتند.

میزان  ذخایر بنزین آمریکا نیز بر اساس ادعای این گزارش ۴٫۳ میلیون بشکه افزایش  داشته است. آمارهای رسمی در این زمینه امروز از سوی دولت آمریکا منتشر  خواهد شد.

نگرانی‌ها در مورد موج دوم احتمالی شیوع کرونا نیز بر قیمت‌ها تاثیرگذار بوده است.

استفن  اینز تحلیلگر بازار نفت در شرکت آکسی کورپ گفت: «به نظر می‌رسد که مشاهده  موردی شیوع مجدد ویروس در گوشه و کنار جهان امری اجتناب ناپذیر است. عادت  کردن بازار نفت به این موارد شیوع زمان بر خواهد بود.»

در همین حال  یک هیئت نظارت وابسته به اوپک قرار است فردا تشکیل جلسه دهد و راه‌ها تقویت  پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق کاهش تولید را بررسی نماید.