حجت اله فیروزی درباره سیاست خودروسازان برای تامین نیاز بازار به خانه  ملت گفت: فعالیت خودروسازی‌ها ایرادات متعددی دارد. نخست آنکه خودروهای  تولیدی از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و نمی‌توانند ابتدایی‌ترین و  مهم‌ترین اصول را اجرایی کنند.

وی افزود: منظور از بی‌کیفیت بودن  خودروهای داخلی، محروم بودن این محصولات ازامکانات به روز و پیشرفته دنیا  نیست بلکه امنیت سرنشینان را نیز تامین نمی کند و هرساله افراد زیادی به  دلیل نا امن بودن این محصولات جان می دهند.

این نماینده مجلس ادامه  داد: تولید خودروسازان پاسخگوی نیاز بازار نیست. از آنجا که خودرو به  کالایی سرمایه‌ای و تجاری تبدیل شده، رابطه تقاضا و عرضه در بازار به هم  خورده و سرمایه های سرگردان به سمت این بازار روانه شده که این امر به  گرانی خودرو دامن زده است. مادامی‌که دولت برنامه ای برای ساماندهی نقدینگی  موجود در جامعه نداشته باشد وضعیت بهتر نخواهد شد.

فیروزی گفت: عدم  تامین سرمایه در گردش خودروسازان یکی از دلایل گرانی خودرو بوده و با هدف  تامین نقدینگی، طرح های پیش فروش خودرو را اجرایی می کنند. با تداوم این  روند همانند کشتی به گل خواهند نشست و علاوه بر اینکه نمی‌توانند نیاز  بازار را تامین کنند با زیان های انباشته و ورشکستگی نیز روبه رو می شوند.

وی  افزود: شرکت های خودروسازی باید گزارشی از وضعیت مالی به کمیسیون صنایع و  معادن ارائه کنند زیرا در حال حاضر بسیاری از شرکت های اقماری آنها به  دلالی یا فعالیت‌های بانکی مشغول هستند در حالی باید به دنبال رونق بازار  سهام یا ساخت قطعه باشند