هزاد احمدی نسب با اشاره به مزایای سرمایه‌گذاری در بورس به ایرنا گفت:  مزایای سرمایه‌گذاری در بورس قابل مقایسه با دیگر بازارها مانند سکه و ارز  که با ریسک‌های نقدشوندگی، نگهداری و سرقت مواجه هستند، نیست. با چنین  مسایلی در بازار سرمایه مواجه نیستیم و در بین سرمایه‌گذاران به عنوان  بازاری ایمن تلقی می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به وجود دلالان  متعدد بازار سکه و ارز، سرمایه‌گذاری در این بازارها سخت و با برخی از  مشکلات همراه خواهد بود در حالی که در بازار سرمایه اگر سهم خوبی برای  سرمایه‌گذاری انتخاب شده باشد سهامدار به راحتی می تواند سهام در اختیار را  در هر زمان که اراده کرد به پول نقد تبدیل کند. 

این کارشناس بازار  سرمایه درخصوص سرمایه‌گذاری در بازار مسکن عنوان کرد: بازار مسکن نسبت به  دیگر بازارها نیازمند حجم عظیمی از نقدینگی است و افراد زیادی از چنین  سرمایه‌ای برای سرمایه‌گذاری در این بازار برخوردار نیستند. با توجه به رشد  بی‌سابقه‌ای که طی دو ماه گذشته در بورس شاهد بودیم اکنون سطح توقعات  سرمایه‌گذاری در این بازار افزایش یافته و سهامداران با کوچکترین اصلاحی از  ترس از دست دادن سرمایه‌ها به سمت فروش پیش خواهند رفت که این موضوع زمینه  ایجاد هیجان و نوسان‌های سنگین را فراهم خواهد کرد.

احمدی نسب ادامه  داد: امید می رود دولت در این زمینه و به منظور جلوگیری از هیجانات کاذب و  ریزش شاخص بورس اقدامات لازم را در راستای ایجاد فرهنگ‌سازی برای  سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار دهد و این موضوع را تفهیم کند که بازار  سرمایه نمی‌تواند در کوتاه ترین زمان ممکن بازدهی ۶۰ درصدی را در اختیار  آنها قرار دهد.

وی با اشاره به عوامل تاثیرگذار در رشد اخیر شاخص  بورس تصریح کرد: در چند وقت اخیر به دنبال افزایش قیمت دلار، کاهش ارزش پول  ملی و حمایت دولت زمینه اقبال سرمایه گذاران به بورس و ورود افسار گسیخته  نقدینگی به سمت این بازار فراهم و این موضوع منجر به رشدهای پرشتاب و  لحظه‌ای شاخص بورس و ایجاد بازدهی‌ های سنگین  شد.

کارشناس بازار  سرمایه با بیان اینکه سهم‌های بنیادی از شانس بیشتری برای رشد برخوردارند،  اضافه کرد: رشد شاخص تا آبان با شیب تند ادامه‌دار است اما بعد از آن تا  پایان سال روند صعودی با نوسان‌های بسیار همراه می‌شود که انتظار داریم در  آن زمان دولت برای جلوگیری از خروج نقدینگی‌های موجود ورود کند. اگر دولت  بخواهد یکباره از حمایت بازار سرمایه دست بکشد و دیگر به دنبال ایجاد  جذابیت برای سرمایه‌گذاری در این بازار نباشد، نقدینگی‌هایی که اکنون در  حال ورود به بورس هستند به دیگر بازارها ورود می‌کنند و این موضوع می‌تواند  خطرات بسیاری را برای بازار سرمایه و اقتصاد به همراه داشته باشد.

احمدی  نصب تاکید کرد: در صورت ورود سرمایه‌های مردم به سمت بازار مسکن، طلا و  سکه افزایش قیمتی ایجاد می‌شود که دیگر قابل کنترل نیست و قیمت متوسط متری  بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان یکباره تا ۲۵ میلیون افزایش می‌یابد. باید حجم  خروج نقدینگی از بورس مورد کنترل قرار گیرد تا باعث ایجاد شوک به بازار  نشود. باید تدابیری اتخاذ شود تا همه سرمایه‌های وارد شده به بورس به سمت  دیگر بازارها ورود نکند این موضوع هنر دولت است که باید برای حمایت نقدینگی  برنامه‌ریزی‌های لازم را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: تاکنون  حمایت دولت از بازار سرمایه خوب بوده اما سازمان بورس باید کمک کند تا  سرمایه‌گذاران تازه‌وارد از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های  سبدگران به سمت بورس ورود کنند. در این زمینه حمایت از سمت سازمان بورس کم  بوده اما حمایت دولت در چند وقت اخیر از بورس مطلوب بوده و تصمیمات درستی  را برای ورود سرمایه‌ها به سمت این بازار اتخاذ کرده است.