به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی‌ها از موج دوم شیوع کرونا،  خوش‌بینی‌ها نسبت به ساخت احتمالی داروی کرونا و تاثیر رشد ارزش دلار را  خنثی کرده است قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا  امروز با ۰٫۱۱ درصد کاهش به ۱۷۲۴ دلار و ۵۷ سنت رسید. قیمت طلا در بازار  آمریکا و برای تحویل در ماه اوت نیز امروز با ۰٫۲۸ درصد کاهش به ۱۷۳۱ دلار و  ۷۰ سنت رسید.

پکن برای ششمین روز موارد جدیدی از ابتلا به کرونا را  گزارش کرده که بدترین شیوع کرونا در پایتخت چین از اوایل ماه فوریه تاکنون  به شمار می‌رود. در همین حال موارد جدید ابتلا به کرونا در ۶ ایالت آمریکا  به ارقام بی سابقه ای رسیده است.

فعالان بازار همچنین از نزدیک بالا  گرفتن تنش‌ها در نقاط مختلف جهان را رصد می‌کنند. نیروهای هندی و چینی در  مناطق مرزی مورد اختلاف با یکدیگر درگیر شده اند و کره شمالی دفتر ارتباطات  با کره جنوبی را در یکی از شهرهای مرزی خود منفجر ساخته است. هنگام بروز  وضعیت‌های آشفته سیاسی و اقتصادی معمولا بازار طلا به محلی امن برای حضور  سرمایه گذاران تبدیل می‌شود.

چشم انداز اقدامات محرک اقتصادی جدید از سوی فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی ژاپن نیز در تقویت تقاضا برای طلا موثر بوده است.

اما آنچه اشتها برای خرید طلا  را کاهش داده افزایش ۰٫۱ درصدی ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب بوده است.  دیروز اعلام شد که میزان خرده فروشی در اقتصاد آمریکا در ماه می شاهد جهش  ۱۷٫۷ درصدی بوده است. انتشار آمارهای اقتصادی بالاتر از حد انتظار و نتایج  امیدوارکننده فعالیت‌ها برای ساخت داروی مقابله با کرونا موجب افزایش  اشتهای سرمایه گذاران برای ورود به بازارهای پرریسک شده است.