عباس تابش در خصوص بررسی افزایش قیمت لاستیک در جلسه روز گذشته ستاد  تنظیم بازار به تسنیم گفت: پیشنهاد افزایش 30 درصدی قیمت لاستیک بررسی و  مصوب شد به صورت علی الحساب اعمال شود. تولیدکنندگانی که معتقدند هزینه  تمام شده بیش از این رقم است، باید مستندات و صورت های مالی را ارائه دهند  تا در صورت تأیید، مجوز صادر شود.

وی ادامه داد: مستندات برخی شرکت  ها، کافی نیست ولی با توجه به لزوم حفظ حقوق مصرف کننده از طریق تولید کافی  و با هدف حمایت از تولید کننده، اگر مستندات قابل قبول ارائه کنند، بررسی و  مجوز لازم صادر می شود.

این مقام مسئول در مورد مصوبات امروز لوازم  خانگی هم توضیح داد: 22 شرکت حدود 400 قلم کالا را در سامانه 124 ثبت کرده  اند و امروز جلسه ای با اتحادیه مربوطه و انجمن تولیدکنندگان و ذینفعان  لوازم خانگی برگزار و هم قیمت های ثبت شده در سامانه اعلام می شود و هم طرح  ویژه نظارت در همه استانها بر مبنای قیمت های ثبت شده در سامانه 124 از  امروز آغاز خواهد شد.

تابش تاکید کرد: بنابراین همه شرکت ها باید  قیمت کالاهای تولیدی را در سامانه ثبت کنند. اگر قیمت ها توسط فروشندگان  بیش از نرخ های سامانه باشد با  برخورد شده و در صورت بروز مشکل اصناف در  توزیع لوازم، اقدام به فروش خارج از شبکه کرده و برخورد لازم خواهد شد.